Zostań ekspertem domenowym dla wybranych słów kluczowych

REKLAMA

PO REKLAMIE

Tym razem poradnik z dziedziny SEO, jak możemy wykorzystać ChatGPT by pomógł nam zostać ekspertem domenowym dla wybranych przez nas słów kluczowych. Poradnik zakłada, że rozumiesz podstawy pracy z ChatGPT i wiesz jak np. „wytrenować” model by poznał podstawowe zagadnienia z interesującego Cię tematu 🙂

Jeśli już Twój asystent nabrał wiedzy domenowej, zacznijmy od zdefiniowania 10 (lub mniej, jeśli domena jest bardzo specyficzna lub specjalistyczna) tytułów artykułów które wkrótce napiszemy; przed rozpoczęciem, upewnij się, że ustaliłeś już interesujące Cię słowa kluczowe:

Chciałbym, żebyś wcielił się w zdolnego Twórcę tekstów i eksperta od SEO i zaproponował mi 10 artykułów na bloga, które pomogą mi zwiększyć widoczność na hasła: __TU WSTAW SWOJE SŁOWA KLUCZOWE__. Słowa te nie muszą występować w tytule artykułu, ale powinny potem pojawić się w jego treści. Chcę, żeby te artykuły nie były tylko reklamowo-marketingowe, ale miały też pewną wartość dla czytającego. Odbiorcami artykułów, będą __JEDNYM ZDANIEM OKREŚL GRUPĘ DOCELOWĄ__. Zaproponuj mi teraz 10 tytułów artykułów, które powinienem umieścić na swoim blogu. Same tytuły, nic więcej.

Zaraz po otrzymaniu listy tytułów artykułów, poprosimy naszego asystenta o przygotowanie ramowych planów artykułów:

Teraz dla każdego kolejnego tytułu zaproponuj ramowy plan artykułu w postaci listy. Najpierw wyświetl tytuł, a poniżej w punktach nagłówki kolejnych akapitów. Artykuły powinny mieć od 4 do 6 akapitów. Ty możesz podjąć tą decyzję. Wykonaj to polecenie dla wszystkich X artykułów, kolejno.

Teraz czas na napisanie samych artykułów:

Korzystając z Twojej wiedzy, oraz tekstów, które Ci dostarczyłem napisz kompletny artykuł, według Swojego planu. Chciałbym, żebyś ten artykuł pisał w bardzo konkretny sposób. Pisz bardzo poprawnie w języku polskim, pisz żywo i interesująco, w pierwszej osobie. Nie kopiuj znanych Ci tekstów, tylko twórz oryginalne zdania, nie będące plagiatem. Każdy akapit artykułu ma rozpoczynać się nagłówkiem. Chciałbym, żebyś w każdym tekście używał naprzemiennie haseł: __TU WSTAW SWOJE SŁOWA KLUCZOWE__; lecz nie rób tego na siłę, tylko tak by słowa kluczowe pasowały do kontekstu. Chciałbym, żebyś stosował markdown dla nagłówków i słów kluczowych, które Ci podałem. Każdy akapit pisz w nowej wiadomości. Każdy akapit ma mieć od 200 do 400 słów. Pisz zgodnie z planem artykułu. Zacznij od tytułu i pierwszego akapitu.

Oto tytuł Twojego artykułu: __TYTUŁ PIERWSZEGO ARTYKUŁU, KTÓRY WCZEŚNIEJ USTALIŁ CHAT__

A to jego plan:
__TUTAJ WKLEJAMY PLAN DLA PIERWSZEGO ARTYKUŁU, KTÓRY WCZEŚNIEJ USTALIŁ CHAT__

Po ukończeniu pierwszego akapitu zapytaj czy masz kontynuować i przechodź do kolejnych akapitów, aż do ukończenia artykułu.

Jeśli nasz asystent poprawnie zrozumie polecenie, po każdym akapicie będzie pytał czy może kontynuować. Co nam to daje? Paragrafy będą dłuższe oraz będziemy mieć pewność, że asystent podąża za planem artykułu.

REKLAMA

PO REKLAMIE

Scroll to Top