ChatGPT na iPhone!

Od momentu premiery ChatGPT w listopadzie, setki milionów ludzi na całym świecie eksperymentowało z tym rozmownym botem online. ChatGPT potrafi odpowiedzieć na pytania, napisać poezję, sporządzić e-maile i rozmawiać na praktycznie dowolny temat bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

REKLAMA

PO REKLAMIE

Nowa twarz ChatGPT na iPhone

OpenAI, twórcy nowatorskich rozwiązań AI, które stoi za ChatGPT, zaprezentowało w czwartek nową wersję tego chatbota na iPhone’a. Celem tej premiery jest rozwinięcie jego ogromnej popularności.

W przeciwieństwie do wersji przeglądarkowej, aplikacja na smartfon obsługuje polecenia głosowe, działając nieco jak asystent cyfrowy Siri od Apple czy Alexa od Amazonu. Aplikacja nie odpowiada głosem, ale generuje odpowiedzi w formie tekstu.

Rozwijanie AI dla ludzi

OpenAI, w oficjalnym komunikacie na blogu, stwierdziło, że aplikacja jest częścią ich starań, aby przekształcić swoje badania nad AI w „użyteczne narzędzia, które wzmacniają ludzi, jednocześnie czyniąc je coraz bardziej dostępnymi”. Nie chcieli dodać więcej komentarzy.

Umocnienie pozycji OpenAI na rynku technologicznym

Dzięki dostarczaniu swojej flagowej technologii miliardom użytkowników iPhone’ów, OpenAI umacnia swoją pozycję wśród gigantów branży technologicznej. ChatGPT to najbardziej zauważalny przykład tzw. generatywnej AI, technologii, która potrafi generować tekst, obrazy i inne media na podstawie krótkich poleceń.

Skutki AI w naszym życiu

Bazując na wynikach ponad dekady badań przeprowadzonych w firmach takich jak Google i OpenAI, chatboty te są gotowe do całkowitej przebudowy wszystkiego, od wyszukiwarek internetowych, takich jak Google Search i Bing, po programy pocztowe takie jak Gmail i Outlook.

Wykorzystanie ChatGPT w codzienności

Te chatboty mogą generować cyfrowy tekst, który może być wykorzystany w prawie każdym kontekście, od pisania prac semestralnych przez studentów, po tworzenie wiadomości e-mail i innych materiałów marketingowych przez biznesmenów.

Ograniczenia ChatGPT

Technologia tekstowych asystentów nie jest dziś doskonała. Chatboty, ucząc się poprzez analizę ogromnej ilości cyfrowego tekstu pobranego z całego Internetu, nie potrafią odróżnić faktu od fikcji. A generowany przez nie kod komputerowy często jest wadliwy. Ale to dopiero początki 🙂

Co dalej z ChatGPT?

OpenAI nie jest pierwsze, które wprowadziło technologię pozwalającą na korzystanie z ChatGPT za pomocą poleceń głosowych; niektóre małe firmy i niezależni programiści już to zrobili. Microsoft również oferuje wersję swojego chatbota Bing, która reaguje na polecenia głosowe.

Aplikacja na iPhone jest dostępna za darmo. Subskrybenci ChatGPT Plus — dostępni za 20 dolarów miesięcznie — mogą korzystać z bardziej zaawansowanej wersji chatbota opartej na technologii o nazwie GPT-4.

OpenAI zaczęło wprowadzać aplikację w Stanach Zjednoczonych w czwartek i ma zamiar rozszerzyć jej dostępność na inne kraje w nadchodzących tygodniach. Wersja aplikacji na telefony z systemem Android jest także w trakcie tworzenia.

REKLAMA

PO REKLAMIE

Scroll to Top