OpenAI wprowadza wtyczki do ChatGPT, ale jest pewien haczyk

OpenAI, autor ChatGPT, zaczyna wprowadzać całą gamę wtyczek od osób trzecich, które mają na celu poszerzenie możliwości popularnej usługi czatu AI.

REKLAMA

PO REKLAMIE

Co oferują wtyczki?

Jeśli kiedykolwiek chciałeś używać ChatGPT do zagrania w grę sprawdzającą Twoją wiedzę, planowania podróży, uzyskiwania notowań giełdowych czy wyszukiwania miejsca na kolację, teraz możesz to zrobić, i to o wiele więcej. OpenAI właśnie zaczęło wprowadzać około 70 wtyczek od osób trzecich.

W tweecie opublikowanym w zeszły piątek, OpenAI napisał: „Wprowadzamy przeglądanie stron internetowych i wtyczki dla wszystkich użytkowników ChatGPT Plus w przyszłym tygodniu. Przechodząc z wersji alpha do beta, pozwalają one ChatGPT na dostęp do internetu oraz na korzystanie z 70+ wtyczek od osób trzecich”.

Warunek korzystania z wtyczek

Zanim zbytnio się podekscytujesz, musisz spełnić jedno główne wymaganie. Musisz być płatnym subskrybentem ChatGPT Plus, co kosztuje 20 dolarów miesięcznie, ale daje dostęp do wczesnych funkcji. Jeśli jesteś subskrybentem, wtyczki oferują wiele korzyści, w tym dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, takich jak wiadomości i notowania giełdowe, odzyskiwanie informacji z bazy wiedzy, takich jak dokumenty firmowe i osobiste notatki, a także możliwość wywołania konkretnych działań, takich jak rezerwacja lotu czy zamówienie jedzenia.

Kto skorzysta z wtyczek?

Obecnie dostępne wtyczki są zaprojektowane tak, aby przyciągnąć użytkowników z różnych dziedzin, w tym biznesu, edukacji, finansów, inwestycji i zainteresowań osobistych. Korzystając z wtyczek od takich dostawców jak Expedia, Zillow, Kayak, Instacart i OpenTable, możesz szukać pracy, znaleźć oferty nieruchomości, otrzymać rekomendacje produktów, robić zakupy, grać w gry i otrzymywać przepisy.

Konkurencja na rynku AI

Podczas gdy firmy takie jak Microsoft, Google i inne starają się zarobić na szaleństwie AI, OpenAI utrzymuje krok przed nimi dzięki swojej własnej usłudze. Promowanie subskrypcji ChatGPT Plus jest jednym ze sposobów generowania dochodów. Firma musi więc zapewnić, że płatny plan oferuje wystarczająco dużo korzyści, aby przyciągnąć osoby, które w przeciwnym razie korzystałyby z opcji darmowej.

Jak korzystać z nowych wtyczek?

Aby wypróbować nowe wtyczki jako użytkownik ChatGPT Plus, przejdź do głównego ekranu czatu, kliknij ikonę trzech kropek na dole lewego panelu obok swojego imienia i wybierz Ustawienia. W oknie Ustawienia kliknij ustawienie dla funkcji Beta, a następnie włącz przełącznik dla Wtyczek.

Po zamknięciu okna Ustawień, najedź na model GPT-4 na górze ekranu i zaznacz opcję dla Wtyczek Beta. Następnie, kliknij strzałkę w dół dla No plugins enabled (Brak włączonych wtyczek) i wybierz Plugin store (Sklep z wtyczkami). Przeczytaj okno About plugins (O wtyczkach) i kliknij OK.

W oknie sklepu nagłówki na górze pozwalają Ci przeglądać nowe, najpopularniejsze i wszystkie wtyczki. Jeśli znajdziesz jedną, która Cię interesuje, kliknij przycisk Install (Zainstaluj), aby ją skonfigurować. Zainstaluj, ile tylko chcesz, ale możesz włączyć tylko maksymalnie trzy na raz. Aby to kontrolować, wróć do ekranu czatu, kliknij strzałkę w dół dla wtyczek i wybierz trzy, które chcesz używać.

Na ekranie czatu wprowadź monit, który jest związany z jedną z zainstalowanych wtyczek. Na przykład, poprosiłem ChatGPT, aby pokazał mi oferty nieruchomości na dwupokojowe kondominium w kodzie pocztowym 10017. W odpowiedzi, ChatGPT wskazał, że korzysta z Zillow do odpowiedzi na moje pytanie i opisał kilka różnych ofert spełniających moje kryteria. Odpowiedź zawierała również link, który kierował mnie do dodatkowych ofert.

Jako inny przykład, bardziej interaktywny, poprosiłem ChatGPT o zorganizowanie gry wiedzy na temat starych filmów z Hollywood. Korzystając z wtyczki Open Trivia, AI wygenerowało pytanie wielokrotnego wyboru, na które musiałem zgadnąć odpowiedź.

REKLAMA

PO REKLAMIE

Scroll to Top